Kampüs Dışı Erişim

ONLİNE VERİTABANLARINA KAMPÜS DIŞINDAN ERİŞİM AYARLARI

ACU mensupları kütüphanenin abone olduğu veritabanlarına kampüs dışından ulaşabilirler. YETKİM veya proxy ayarları ile erişim yöntemleri aşağıda yer almaktadır.

(Not: Kampüs içinde kablolu ağa bağlı bilgisayarları kullanarak ya da kişisel cihazlarınızdan Acıbadem wi-fi ağına bağlanarak doğrudan erişebilirsiniz.)

1. Seçenek: Kütüphane Veritabanlarına YETKİM Kimlik Federasyonu ile Erişim

Veritabanlarına YETKİM üzerinden erişimde BADEMnet kullanıcı adı.soyadı ve şifrelerini girilmesi gerekmektedir. BademNET oturum açma bilgilerinizi bilmiyorsanız sistem@acibadem.edu.tr adresinden talep edebilirsiniz.

Aşağıdaki veritabanlarına kampüs dışında proxy ayarlarına gerek olmadan YETKİM ile erişim mümkündür.

Erişim adımlarını görmek için aşağıdaki linklere tıklayınız;

YETKİM, Ulusal Akademik Ağı ULAKNET’e bağlı yüksek eğitim ve araştırma kurumları için kurulmuş kimlik federasyonudur. YETKİM, web kaynakları için Tek Oturum Açma (TOA) yöntemini ile kimlik doğrulama ve yetkilendirme altyapısı sağlar. 

2. Seçenek: Kütüphane Veritabanlarına Proxy Ayarları ile Erişim

Veritabanlarına kampüs dışı erişim için bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın işletim sistemine göre aşağıdaki dosyalarda açıklamaları yer alan ayarları yapabilirsiniz. Ayarları gerçekleştirdikten sonra veritabanlarına bağlanırken kullanıcıların BADEMnet kullanıcı adı.soyadı ve şifrelerini girmesi gerekmektedir.

Erişim sorunları için kutuphane@acibadem.edu.tr e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Bilgisayarlardan Erişim Ayarları

Mobil Cihazlardan Erişim Ayarları