ENGLISHYeni Veritabanı Abonelikleri: OVID Online Video Kaynakları ve Uzaktan Eğitim Araçları

 

OVID yayınevine ait dört farklı veritabanına abonelik sağlanmıştır.

 

Acland’s Anatomy Gerçek Taze Kadavra Örnekleri ile Hazırlanmış 3D Rotasyonel Gross Anatomi Videoları

Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası en iyi anatomik öğrenme çözümüdür. Dünyaca ünlü Anatomi Profesorü Dr. Robert Acland - Louisville Tıp Fakültesi, Cerrahi Emeritus Profesörü - vücudun her bölgesinde kemikler, kaslar, tendonlar, organlar ve daha fazlasını kapsayan anatomik hareketi gösterir ve açıklar.

 

Bates’ Visual Guide to Physical Examination Baştan-Ayağa ve Sistem tabanlı Fiziksel Muayene ve Klinik Yeterlilik Videoları 

Bates’ Visual Guide to Physical Examination, OSCE klinik muhakeme modüllerinin yanı sıra baştan ayağa ve sistemlere dayalı fiziksel muayene tekniklerini içeren yeni klinik beceri videoları sunar. Bates'in Fiziksel Muayene ve Tarihçe Kılavuzu'na dayanarak, bu çevrimiçi kılavuz, metnin kanıta dayalı kökenlerini korur ve klinik doğruluğa ve serideki profilli hasta tiplerine dikkat eder.

 

Visible Body Human Anatomy Atlas  3 Boyutlu İnsan Anatomi Atlası 

Visible Body anatomi, fizyoloji, kaslar, iskelet sistemi, ve dolaşım sistemini etkileşimli 3 boyutlu modeller, animasyonlar, testler, arttırılmış gerçeklik, ve çok daha fazlası ile sunan bir programdır. 5,000'in üzerinde etkileşimli, tıbbi olarak tutarlı erkek ve kadın anatomik yapısı içerir. İçerik önde gelen anatomistler tarafından denetlenerek, tıp eğitimi almış medikal ilustratörler tarafından yaratılmıştır. Sistemik, ve bölgesel anatomiye ek olarak, duyular, kas hareketleri, ve 25 kesit görüntü içermektedir.

 

Visible Body Physiology & Pathology Etkileşimli 3 boyutlu Patofizyoloji eğitim aracı 

İnsan vücudunun temel işlemleri ve yaygın hastalıklara yönelik etkileşimli bir rehberdir.

Fizyolojik bozulmaları inceleyin, etkileşimli dersler ile adım adım açıklanan yaygın kardiyovasküler, renal, gastrointestinal ve kas-iskelet sistemi işlevlerini öğrenin.

 

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İSTANBUL
0216 500 4444
kutuphane@acibadem.edu.tr