ENGLISHYeni Veritabanı Aboneliği: UpToDate Anywhere

 

Üniversitemiz Kütüphanesi UpToDate Anywhere veritabanına abone olmuştur.

 

Uptodate Erişim Adresi : www.uptodate.com/online 

 

Erişim IP kontrollüdür;

Kampüs İçinde: Kablolu ağa bağlı olan masaüstü bilgisayarları kullanarak veya kişisel cihazlardan Acıbadem Wi-Fi ağına bağlanarak erişilebilir.

 

Kampüs dışında ve hastanelerde: Proxy ayarları yapıldıktan sonra erişilebilir: https://library.acibadem.edu.tr/kampus-disi-erisim/index

 

Mobil cihazlarınızla her yerden erişebilmek için linkteki broşürde yer alan adımları izleyiniz: https://library.acibadem.edu.tr/doc/dokuman/UTDA_kayit_mobil_erisim_kilavuzu.pdf

 

Proxy ayarlarıyla ilgili sorunların ayca.mazlumoglu@acibadem.edu.tr e-posta adresine bildirilmesi gerekmektedir.

 

 

UpToDate Anywhere genel bilgiler: https://library.acibadem.edu.tr/doc/dokuman/UpToDate_genel_bilgiler.pdf 

 

 

UpToDate Hakkında

UpToDate veritabanı, 25 Uzmanlık alanında7300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır.  Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 190 ülkede 38.800’den fazla hastanede, 2 milyondan fazla doktor tarafından ayda 51 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

UpToDate’in diğer veri tabanlarından farkı nedir?
• Diğer kaynaklardan daha geniş içerik kapsamına sahiptir. UpToDate içerik kapsamında, 12.000 sayfadan fazla hakemli ve orjinal metin bulunmaktadır. 
• UpToDate sahip olduğu özel formatı ve kullanışlı arayüzü sayesinde aranılan cevapların ihtiyaç duyulduğunda kısa süre içinde bulunmasını sağlamaktadır.
• UpToDate kaynak bilgileri, 7100’den fazla yazar olarak hizmet vermekte olan doktor ve editör tarafından sürekli güncellenmektedir.
• Teşhis ve tedavi konularında pratik tavsiyeler içermekte olan en güncel kanıta dayalı bilgiler uzman personel tarafından özetlenerek veri tabanına eklenmektedir.
• Temel sağlık hizmetleri, jinekoloji, çocuk sağlığı ve dahiliye ve gibi çeşitli uzmanlık alanlarındaki geniş kapsamlı içerik bilgileri birleştirilerek sunulmaktadır.

 UpToDate’in Faydaları nelerdir?

Hasta Güvenliği ve Bakım Kalitesini Arttırmak
Tanısal Hataları Azaltmak
Tanı Amaçlı Testleri Azaltmak
Hastaların Yeniden Hastaneye Yatma Oranını Düşürmek
Hastaların Hastanede Kalma Süresini Azaltmak
Klinisyen Memnuniyetini Arttırarak Hastanede Daha Uzun Süre Çalışmalarını Sağlamak
Doktorlar İçin Zaman Tasarrufu Sağlamak ve Hasta Bakım İçin Ayrılan Süreyi Arttırmak

 

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İSTANBUL
0216 500 4444
kutuphane@acibadem.edu.tr