ENGLISHYeni Veritabanı Aboneliği: BMJ Best Practice & BMJ Journals

BMJ Journals ve BMJ Best Practice veritabanlarına abonelik sağlanmıştır. İçerik detayları aşağıda yer almaktadır.

 

BMJ Journals erişim adresi: http://journals.bmj.com/  

BMJ Best Practice erişim adresi: http://bestpractice.bmj.com/  

 

BMJ Best Practice

Dünya çapında sağlık profesyonelleri için en iyi klinik karar destek araçlarından biridir. BMJ Best Practice, ihtiyacınız olduğunda ve nerede olursanız olun, en yeni kanıt temelli bilgilere hızlı ve doğru bir şekilde ulaşır. Tanı, prognoz, tedavi ve önleme konusunda adım adım ilerleyen bu kılavuz, sağlam kanıt temelli metodoloji ve uzman görüşü kullanılarak günlük olarak güncellenmektedir.

 

 • 29 ülkeden 1.600 klinik yazarı ve editörü aracılığıyla sağlanan klinik uzmanlık
 • 1.000'den fazla sağlık durumuna çevrimdışı erişim
 • 250'den fazla etkileşimli tıbbi hesaplayıcı
 • Cochrane Clinical Answers’a entegre bağlantılar
 • Geliştirilmiş tedavi algoritmaları, diferansiyel tabloları ve en yaygın klinik prosedürlerin videoları
 • NICE ve diğer kılavuz yapımcılarına bağlantılar
 • İlgili koşullar için görüntü ve prosedür videoları dahil edilmiştir.
 • Çevrimdışı olarak kullanılabilen ve ihtiyaç duyduğunuz her zaman erişebileceğiniz bilgilere sahip olmanızı sağlayan ödüllü bir mobil uygulama ve PDF’leri indirebilme özelliği
 • Entegre ilaç formülleri dozajlama, kullanılabilirlik, formülasyonlar, yan etkiler ve kontraendikasyonlar hakkındaki ayrıntılı bilgilere hızlıca erişmenizi sağlar.

 

BMJ Best Practice akıllı telefon uygulaması

Uygulamayı indirmek için BMJ Best Practice’te bir kişisel hesabınız olmalıdır. Bu giriş bilgileri, yeni uygulama içeriğini App Store veya Google Play'den indirmek için kullanacağınız bilgiler olacaktır.

Kişisel bir hesap oluşturmak ve uygulamaya erişmek için lütfen linkteki sayfayı ziyaret edin: https://bestpractice.bmj.com/info/download-the-app  

 

BMJ Journals

BMJ Journals, klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen 22 dergiden meydana gelmektedir. Bu koleksiyonda makaleler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından derlenmiştir; tüm sahaları kapsamakta ve klinik uygulama ve araştırma alanında en son yenilikleri içermektedir.

 • Özel konulu, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanında uzman otorite dergiler
 • Tam metin erişim,
 • Annals of the Rheumatic Diseases,  Journal of Clinical Pathology, British Journal of Ophthalmology, Heart ve Gut dergilerinin 1800’lü yıllara varan geriye dönük arşivlerine tam metin erişim
 • Gut dergilerinin 1800’lü yıllara varan geriye dönük arşivlerine tam metin erişim,
 • Çoğu alanın uzmanı etki faktörü yüksek dergiler.

 

“Cochrane Clinical Answers” artık aynı zamanda Best Practice’de:

BMJ’nin sürekli gelişim ve daha iyiyi sunma misyonu kapsamında, bu yıl başında kurulan işbirliği ile BP’ye yeni bir kaynak eklenmiştir. Hastayı da karar verme sürecine dahil ederek, klinik olarak kesinliğin olmadığı durumlarda bile tıp uzmanlarının en iyi kararı gönül rahatlığı ile verebilmeleri için hazırlanan Cochrane Clinical Answers (CCA)* dokümanlarına artık BP üzerinden erişebilirsiniz.

* Cochrane Clinical Answers; Cochrane sistematik derlemelerinden gerekli bilgilerin kısa soru ve cevap halinde özetlenmiş  halidir.

 

BMJ Group Hakkında

BMJ Group 1840 yılında çalışmalarına başlamış olan global bir tıp yayıncısıdır. BMJ Group doktorlara, araştırmacılara, sağlık sektörü çalışanlarına, öğrencilere ve hastalara kanıta dayalı, güvenilir medikal bilgi sağlar. Dergilerimiz, kanıta dayalı tıp ürünlerimiz ve öğrenme hizmetlerimiz medikal bilginin ileri taşınması, bilimsel araştırma süreçlerine yardımcı olmak ve sağlık çalışanlarının daha iyi klinik kararlar verebilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

NOT: Erişiminizi kontrol etmeniz ve herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ilgili ekran görüntüsü ve güncel IP’leriniz ile birlikte bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

 

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İSTANBUL
0216 500 4444
kutuphane@acibadem.edu.tr